Z pewnością każdy jest zirytowany jeśli jego komputer działa powoli. Co można zrobić, aby przyspieszyć jego działanie? Czy można zapobiec ponownej utracie wydajności?

Znaczne pogorszenie wydajności komputera może mieć kilka podstawowych przyczyn. Związane są one z oprogramowaniem, podzespołami i sposobem użytkowania komputera.

Jeśli system operacyjny jest źle skonfigurowany, obecne jest złośliwe oprogramowanie i brakuje odpowiednich sterowników, to nawet najlepszy komputer może w znaczny sposób spowolnić. Nasz serwis oferuje czyszczenie dysku ze zbędnych plików i wirusów oraz taką konfigurację systemu, aby był on zgodny z najwyższymi wymaganiami.

Wpływ na szybkość komputera ma również jego nieodpowiednie użytkowanie. Chodzi tutaj głównie o gromadzenie nadmiernej ilości plików, które zapisywane są w różnych sektorach dysku. Możemy przeprowadzić defragmentację dysku, czyli proces, który posegreguje dane w odpowiednim porządku. Dostęp do nich będzie wtedy znacznie łatwiejszy, a komputer zacznie działać szybciej.

Podzespoły w starszych komputerach nie są tak wydajne, jak nowoczesne konstrukcje, ale nie oznacza to, że nie mogą poprawnie i szybko działać. W większości przypadków ogromny wpływ na działanie sprzętu może mieć wprowadzenie stosunkowo tanich i niewielkich zmian typu wymiana dysku na SSD. Przyspieszenie działania systemu czy komputera za pomocą wymiany części podzespołów pozwoli uzyskać jego wyższą wydajność. Nie będzie wtedy konieczne kupno nowego sprzętu.

Zapraszamy do naszego serwisu komputerowego, gdzie doświadczony pracownik przeanalizuje konkretny przypadek Państwa komputera. Zaproponuje takie działania, które pozwolą na przyspieszenie jego działania.