Fotowoltaika nie jest już w Polsce terminem mało znanym. Chyba każdy z nas zetknął się w ostatnim czasie z tym tematem odwiedzając jeden z popularnych portali internetowych lub oglądając telewizję.

Poza tym panele słoneczne są widoczne w wielu miejscach. Zobaczymy je zarówno podczas spaceru po małej miejscowości, jak też podczas zwiedzania stolicy dowolnego województwa. Fotowoltaika jest dobrze znana także mieszkańcom Trójmiasta, w tym również Sopotu. Podobnie jak w innych częściach Polski, tak i na Pomorzu coraz więcej osób przekonuje się o zaletach stosowania paneli słonecznych. Jak są zbudowane? Najważniejszym ich elementem jest ogniwo. To właśnie w nim zachodzi zjawisko fotowoltaiczne. Można wyróżnić dwa rodzaje ogniw. Pierwszym z nich jest to, które zostało wykonane z krzemu monokrystalicznego. Charakteryzuje się wysoką sprawnością. To oznacza, że następuje tutaj zamiana dużej ilości promieniowania słonecznego na prąd elektryczny. Trzeba pamiętać o tym, że zakup panelu posiadającego takie ogniwo będzie wiązał się z dużym wydatkiem. Nieco mniej pieniędzy trzeba wydać w sytuacji, gdy zapadnie decyzja o kupnie panelu z ogniwami wykonanymi z krzemu polikrystalicznego.

Sprawność będzie niższa, niż we wcześniej opisanym przypadku, w dalszym ciągu będzie to jednak opłacalna inwestycja. Kolejnym elementem budowy panelu słonecznego jest licznik dwukierunkowy. Jego zadaniem jest dokonanie dokładnego pomiaru przepływu prądu. Dzięki temu będzie wiadomo ile prądu wyprodukowała instalacja fotowoltaiczna, a jaka ilość energii została pobrana. Teraz koniecznie należy wspomnieć o falowniku. To właśnie w nim następuje zamiana prądu stałego na prąd zmienny, który jest wykorzystywany w domu osoby korzystającej z paneli słonecznych. Jesteś mieszkańcem Sopotu i planujesz skorzystanie z możliwości, jakie daje instalacja fotowoltaiczna? Odwiedź oficjalną stronę internetową firmy HELIUS ENERGIA.

Zatrudnione tutaj osoby posiadają ogromną wiedzę na temat nowoczesnych, ekologicznych metod produkcji energii. Jest ona nie tylko teoretyczna, ale również jak najbardziej praktyczna. Firma HELIUS ENERGIA przez lata działała na rynku skandynawskim, który jest uważany wśród przedsiębiorców działających w tej branży za najbardziej wymagający. Zadzwoń lub napisz do przedstawiciela tej firmy, aby dowiedzieć się więcej.

Kategorie: Inne