Prowizja bankowa to opłata pobierana przez banki w związku z podjęciem pozytywnej decyzji na temat udzielenia kredytu danemu klientowi. Jest ona pobierana tylko jeden raz. Można ją opłacić od razu lub zdecydować się na doliczenie jej do kwoty zaciągniętego zobowiązania finansowego. Wtedy będzie spłacana w ratach.

Jeszcze do niedawna instytucje finansowe pobierały od swoich klientów tzw. opłatę przygotowawczą. Obecnie praktycznie w ogóle nie spotykamy się z nią na terenie naszego kraju. Jest to z pewnością dobra wiadomość dla tych osób, które planują wzięcie kredytu. Taka opłata była pobierana już na etapie rozpatrywania wniosku o pożyczkę. Przedstawiciele banków tłumaczyli konieczność jej istnienia tym, że samo przygotowanie umowy wiąże się z kosztami ponoszonymi przez instytucję finansową. Świadomość istnienia takiej opłaty z pewnością działała odstraszająco na te osoby, które planowały zaciągnięcie kredytu. Jeżeli chodzi o prowizję bankową, przed 2011 rokiem nie można było liczyć na jej zwrot. W tym właśnie roku, a konkretnie 18 grudnia wszystko się jednak zmieniło.

To data wejścia w życie ustawy o kredycie konsumenckim. W przypadku, gdy prowizja bankowa została opłacona przed tym terminem, a spłata kredytu nastąpiła wcześniej, niż przewidziane to zostało w umowie z bankiem, możliwe jest staranie się o zwrot prowizji. Niektórzy podejmują się tego samodzielnie. Zalecany jest jednak kontakt z doświadczonym prawnikiem, który prowadził już sprawy tego typu. Będzie on wiedział co należy zrobić, abyś otrzymał pieniądze, o które wnioskujesz. Musisz bowiem liczyć się z tym, że bank nie będzie ułatwiał Ci zadania. Wręcz przeciwnie, można spodziewać się utrudnień ze strony instytucji finansowej. Dzięki pomocy adwokata Twoje szanse na otrzymanie pieniędzy stają się znacznie większe – zobacz prowizja bankowa zwrot. Odzyskamy Prowizje to kancelaria, do której powinieneś zgłosić się o pomoc, jeżeli planujesz podjęcie starań o uzyskanie zwrotu prowizji bankowej. Zadzwoń lub napisz, aby uzyskać informacje na temat możliwych warunków współpracy z naszą kancelarią.

Kategorie: Inne