Coraz większą popularność zdobywa w Polsce depilacja laserowa. Duże zainteresowanie możliwością poddania się takiemu zabiegowi widoczne jest również w Lublinie.

Patrząc na to, jak skuteczny jest to zabieg nie powinno to nikogo dziwić. Dzięki depilacji laserowej możliwe jest usunięcie niepożądanego owłosienia już na stałe. To wszystko dzięki laserowi. Jest on pochłaniany przez znajdującą się w cebulkach włosów melaninę, która w wyniku tego ulega podgrzaniu.

Efektem tego jest jej zniszczenie. Wśród wielu innych rodzajów depilacji, jakie są obecnie wykonywane na świecie tylko fotodepilacja gwarantuje podobny efekt. Wyróżniamy dwa rodzaje tego zabiegu. Oficjalna nazwa pierwszego z nich to intensywna terapia pulsacyjnym światłem. Taką depilację laserową określa się w gabinetach kosmetycznych skrótem IPL. Urządzenie stosowane w tym przypadku emituje całe spektrum światła, a nie tylko jedną wiązkę. Zalecane jest stosowanie IPL w przypadku włosów mających jasny kolor. Drugim rodzajem depilacji, która jest przeprowadzana z wykorzystaniem lasera jest Light Sheer Desire.

Opis tego zabiegu może wydać się mocno skomplikowany, jeżeli czyta się go po raz pierwszy. W tym przypadku emitowana przez urządzenie wiązka wnika pod skórę na głębokość do 2 mm. Nie trzeba się obawiać, nie spowoduje to negatywnych skutków dla zdrowia osoby poddającej się zabiegowi. Light Sheer Desire polecany jest w przypadku estetycznego usuwania zbędnych włosów. Depilacja laserowa sprawdza się najlepiej, gdy klientem gabinetu kosmetycznego jest osoba mająca jasną karnację i włosy w ciemnym kolorze. Mieszkasz w Lublinie lub w jego pobliżu? Planujesz poddanie się takiemu zabiegowi? Odwiedź stronę internetową lasercs.pl i zapoznaj się z ofertą tego gabinetu.

Kategorie: Inne